Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Nawigacyjny Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

Aleksander Kulbacki, student trzeciego roku geodezji i kartografii (specjalność hydrografia) w grudniu br. został wyróżniony aż trzema nagrodami.

Pierwsza z nich, przyznana 7 grudnia, to Nagroda Ministra Infrastruktury w formie stypendium za znaczące osiągnięcia naukowe. Nasz student, silnie zaangażowany w życie Politechniki oraz własny rozwój naukowy, w tym miesiącu zajął także pierwsze miejsce uczestnicząc w konferencji VII Forum Uni-Biznes Geodezja Przedsiębiorcy Studenci. Nagrodę przyznano za wygłoszony referat pt. „Budowa cyfrowych modeli batymetrycznych z wykorzystaniem wielospektralnych zobrazowań satelitarnych”. Trzecie i zarazem ostatnie wyróżnienie, Aleksander wraz z innymi studentami, odebrał w uroczystej atmosferze, z rąk JM Rektora Wojciecha Ślączki, w Sali Tradycji PM. Poza wybitnymi osiągnięciami Aleksander jest prezesem Koła Naukowego Geodezji i Kartografii METIRI oraz vice prezesem Koła Naukowego Hydrografii Morskiej na naszej Uczelni.

Przyjazna uczelnia

Pierwsze pytanie jakie nasuwa się po usłyszeniu o tak wielu wyróżnieniach jest proste – jakie to uczucie?
- Jeszcze to do mnie nie dociera. Nie ukrywam jednak, że jestem z siebie dumny i cieszę się, że moja praca została doceniona – wyjaśnia Aleksander.
Wyróżniony student zwraca również uwagę na fakt, że oprócz osobistego zainteresowania studiowanym kierunkiem i zapału do nauki, inspirująca jest dla niego współpraca z nauczycielami akademickimi Politechniki Morskiej.
- Jesteśmy taką uczelnią, że jeśli kadra zauważy w studencie potencjał i zapał do pracy to pomaga na wszelkie sposoby. Od pomocy w rozwoju naukowym, po propozycje uczestnictwa w konkursach, konferencjach, wstąpienia do zespołu badawczego, a nawet pomoc w wypełnianiu dokumentów. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy uczelnią, w której studenci i wykładowcy idą ramie w ramię po wspólny sukces. Nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której ktoś robiłby „pod górkę”. Dzięki temu czuję, że gramy w jednej drużynie, a to jest szalenie motywujące! – przyznaje Aleksander.
Aleksander Kulbacki zapytany o to, jakie widzi plusy studiowania na Politechnice Morskiej podkreśla, że jego zdaniem PM wyróżnia się na tle całej Polski pod kątem specjalistów branży morskiej. Ponadto przyznaje, że odczuwa prestiż studiowania na niszowym kierunku jakim jest geodezja i kartografia na specjalności hydrografia.
- Geodezja jest popularnym kierunkiem na wielu uczelniach, natomiast specjalizacja w pomiarach geodezyjnych morskich, które są integralną częścią specjalności hydrografia, jest czymś naprawdę wyjątkowym, a Politechnika Morska może się poszczycić wybitnymi specjalistami w tej dziedzinie – wyjaśnia.

Dalsze plany

Aleksander jako przyszły absolwent i potencjalny pracownik wykazuje się ogromnym spokojem o swoją przyszłość. Podkreśla, że wiele firm, w tym zagranicznych, jest bardzo entuzjastycznie nastawiona na przyjmowanie specjalistów z jego branży.
Student przyznaje jednak, że nie chce tak szybko żegnać się z uczelnią i zamierza kontynuować rozwój naukowy.
Dyplom_Kulbacki_Konferencja Uni-Biznes

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę