Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Nawigacyjny Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

24 czerwca Dziekan Wydziału Nawigacyjnego, dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski, prof. PM, AFNI, po zakończeniu części badań w ramach realizowanego na WN projektu, wziął udział w Morskiej Pielgrzymce Rybackiej

Dziekan Wydziału Nawigacyjnego, dr hab. inż. st. of. Paweł Zalewski, prof. PM, AFNI w sobotę 24.06 po zakończeniu części badań w ramach realizowanego na WN projektu: „Zastosowanie podwójnego (bliźniaczego) zestawu trałowego włoka dennego do oceny selektywności innowacyjnych worków dorszowych oraz struktury odławianej populacji dorsza bałtyckiego” wziął udział w Morskiej Pielgrzymce Rybackiej.

Pielgrzymka na łodziach

W dniu odpustu świętych Apostołów Piotra i Pawła kaszubscy rybacy płyną wodami Zatoki Puckiej, łodziami z Kuźnicy, Władysławowa i Jastarni, aby wziąć udział w nabożeństwie na falach Małego Morza, a później w sumie odpustowej w puckiej Farze, która jest najstarszym obiektem zabytkowym w nadmorskim miasteczku, stolicy północnych Kaszub. Dziekan WN uczestniczył w pielgrzymce wraz rybakami z firmy Necfish – konsorcjantami i partnerami przemysłowymi w projekcie. Na kutrze WŁA-11 wraz z prof. Zalewskim rejs odbyli: Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Wojda (przewodniczący liturgii) oraz przedstawiciele samorządu województwa pomorskiego i miasta Puck. Obecność władz Wydziału Nawigacyjnego Politechniki Morskiej podkreślono w lokalnych portalach społecznościowych.
Widok z kabiny kutra na uczestników Morskiej Pielgrzymki Rybackiej

Dodatkowe informacje na temat projektu Dorsze III w j. angielskim znaleźć można w załączonej ulotce projektowej, która została rozpropagowana podczas konferencji TransNav 2023. Jednostkami wykorzystywanymi w badaniach włoków, których cyfrowe bliźniaki powstają w symulatorze nawigacyjno-manewrowym Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego WN, są WŁA-187 i WŁA-220.

Pliki do pobrania:

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę