Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Nawigacyjny Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 27-29 września w Barcelonie odbyło się 5. Międzynarodowe Sympozjum Naukowe dotyczące Sensorów (5th International Symposium on Sensor Science). W Sympozjum wzięli udział naukowcy z całego świata, m. in. z USA, Indii, Izraela, Albanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Polski.

W sympozjum uczestniczył przedstawiciel Wydziału Nawigacyjnego (Instytutu Geoinformatyki) dr Grzegorz Stępień, który w części posterowej przedstawił pracę pt.:  Method of the determination of exterior orientation of sensors in Hilbert type space (Metoda określania orientacji zewnętrznej sensorów w przestrzeni Hilberta).

Tematyka Sympozjum dotyczyła obszarów:

  • biosensorów,
  • sensorów chemicznych (w tym teledetekcyjnych),
  • sensorów w badaniu infrastruktur,
  • zastosowania sensorów .

 

Poruszane zagadnienia obejmowały bardzo szeroką gamę zagadnień od detekcji chorób (w tym raka), zastosowania grafenu do budowy sensorów czy zmian w DNA,  do badania odkształceń obiektów mostowych (geodezja inżynieryjna). Znaczna część prezentacji i posterów dotyczyła także teledetekcji, w tym zagadnień fotogrametrycznych związanych z Bezzałogowymi Systemami Latającymi.

Sympozjum zorganizowane zostało przez wydawnictwo naukowe Sensors (współczynnik IF 2.677), w którym publikowane będą zaprezentowane artykuły. Przyszłoroczne sympozjum planowane jest na wyspie Tajwan.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę