Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Nawigacyjny Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 9-13.11.2017 roku studenci Koła Naukowego "METIRI" we współpracy z Geodezyjnym Kołem Naukowym "EQUATOR" (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) wykonali pomiar Jaskini "Dziura" w Tatrach technologią naziemnego skaningu laserowego.

W wyniku pomiaru powstała trójwymiarowa chmura punktów, która po przekazaniu do TPN posłuży jako dokumentacja jaskini, a także w celach promocyjnych.

Współpraca między dwoma ośrodkami naukowymi to kontynuacja wcześniejszych działań podczas, których odbyła się wymiana studentów w maju oraz październiku 2017 roku, a także przygotowane zostało wspólne wystąpienie podczas III Konferencji Naukowo – Technicznej w Lubinie.  Stworzony model to także kolejny element w procesie opracowania technologii prezentacji wizualizacji trójwymiarowych w zależności od zastosowania. Warto wspomnieć, że opracowane już metody to m.in.: video, hologram, VR (wirtualna rzeczywistość), publikacja w serwisach internetowych czy druk 3D. Obecnie trwają intensywne prace nad hologramem w wersji mobilnej, rozszerzoną rzeczywistością (AR) oraz wyświetlaniem map 3D w zupełnie nowy, innowacyjny sposób.

Efekty pracy studentów będą częścią prezentacji podczas stażu na włoskiej uczelni Tuscia University w Viterbo, na który zaproszenie studenci KN METIRI oraz GKN EQUATOR otrzymali po wystąpieniu z prezentacją na III Konferencji Naukowo – Technicznej w Lublinie.

Roman Hałaburda

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę