Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Nawigacyjny Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

27-28 kwietnia studenci GIK z dwóch prężnie działających Kół Naukowych METIRI oraz KNHM wzięli udział  w konferencji organizowanej przez Ogólnopolski Klub Studentów Geodezji.

Tegoroczna XVII edycja odbyła się na Politechnice Wrocławskiej i zrzeszyła reprezentantów uczelni z całego kraju. W ciągu dwóch intensywnych dni w konferencji wzięło udział 90 uczestników z 14 Kół Naukowych. Przedstawiono: 18 prac w sesji posterowej i 17 projektów referatowych.
 
Ze strony Koła Naukowego Hydrografii Morskiej KNHM pod opieką mgr inż. Grzegorza Zaniewicza zaprezentowano referat i dwa postery:
  •  „Fuzja danych przestrzennych i metody głębokiego uczenia na przykładzie misji poszukiwawczej wraku samolotu z wykorzystaniem sensorów geofizycznych i hydrograficznych” – referat autorstwa Aleksandra Kulbackiego (student III roku)
  •  „Wizualizacja danych topograficznych i batymetrycznych z wykorzystaniem dioramy” autorstwa Natalii Szmyt i Zuzanny Grzesiuk (studentki III roku)
  • „Metody pozycjonowania sensorów holowanych na przykładzie sonaru bocznego” autorstwa Roberta Pęcherzewskiego i Mateusza Stokowskiego (studenci III roku)
Z ramienia Koła Naukowego Geodezji i Kartografii METIRI pod opieką mgr inż. Ilony Garczyńskiej zaprezentowano 3 postery:
  • „Analiza tras rowerowych na obszarze Parku Krajobrazowego Gór Sowich”  autorstwa Julii Mioduszewskiej i Dagmary Wancel (studentki III roku)
  • „Zastosowanie pomiarów tachimetrycznych w nachylonym układzie odniesienia na niestabilnych platformach” autorstwa Oliwii Sierocińskiej, Gabrieli Gawskiej i Magdaleny Cajzner (studentki II roku)
  • „Fotogrametria bliskiego zasięgu w modelowaniu eksponatów muzealnych” autorstwa Weroniki Płuciennik i Julii Luleczki (studentki I roku)
Referat Aleksandra Kulbackiego jednogłośnie zdobył 1 miejsce w sesji referatowej. W tym roku przyznano także nagrodę specjalną ufundowaną przez Złotego Sponsora Konferencji firmy Esri Polska, którą również zdobył  Aleksander Kubacki.

W imieniu obu Kół Naukowych studenci podziękowali wspomnianym wyżej opiekunom kół oraz pracownikom Katedry Geoinformatyki i Hydrografii oraz  Katedry Geodezji i Pomiarów Offshore za wsparcie merytoryczne: Pani mgr inż. Izabeli Bodus-Olkowskiej, Pani dr inż. Marcie Włodarczyk-Sielickiej, Panu mgr inż. Tomaszowi Ziębce, Panu dr inż. Tomaszowi Kogutowi, Panu dr inż. Tomaszowi Oberskiemu. 

Wydarzenie dostarczyło studentom ogromnej dawki wiedzy z zakresu współczesnej geodezji, nowych technologii i unikatowych rozwiązań. Wielu godzin rozmów i cennych znajomości ze studentami, pracownikami badawczymi jak i z przedstawicielami firm z branży.

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę